*FREE ENTRY FOR ALL* Gobbler Classic (10U & 12U ONLY)

10 & Under Open

Pool Schedule

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 Sat 8:30 AM Huber Ranch 2 3 Texas Rage 10u Rosales 2 Clubhouse Stix 10u
Game 2 Sat 8:30 AM Huber Ranch 3 0 Texas Bombers STX 10u- Holmes 15 Athletics Mercado-Tx Bonola/Ramirez
Game 3 Sat 8:30 AM Huber Ranch 4 6 Texas Rage10 4 South Texas Sandsharks
Game 4 Sat 10:00 AM Huber Ranch 2 10 Aftershock 10U 5 ST Explosion
Game 5 Sat 10:00 AM Huber Ranch 3 2 Texas Xpress 12 P3 Fastpitch
Game 6 Sat 10:00 AM Huber Ranch 4 0 PF Fastpitch CTX 10U 15 Texas Bombers STX 10U Rutherford
Game 7 Sat 11:30 AM Huber Ranch 2 16 American Freedom STX 2K12 0 Prospects PMIC
Game 8 Sat 11:30 AM Huber Ranch 3 1 Clubhouse Stix 10u 8 Texas Rage10
Game 9 Sat 11:30 AM Huber Ranch 4 3 Waco Lady Aces 16 Texas Rage 10u Rosales
Game 10 Sat 1:00 PM Huber Ranch 2 1 Texas Bombers STX 10u- Holmes 20 Aftershock 10U
Game 11 Sat 1:00 PM Huber Ranch 3 12 Athletics Mercado-Tx Bonola/Ramirez 2 South Texas Sandsharks
Game 12 Sat 1:00 PM Huber Ranch 4 15 ST Explosion 5 Texas Xpress
Game 13 Sat 2:30 PM Huber Ranch 2 11 American Freedom STX 2K12 0 Texas Bombers STX 10U Rutherford
Game 14 Sat 2:30 PM Huber Ranch 3 7 Prospects PMIC 5 Waco Lady Aces
Game 15 Sat 2:30 PM Huber Ranch 4 3 PF Fastpitch CTX 10U 22 P3 Fastpitch
Game 16 Sat 4:00 PM Huber Ranch 2 2 Texas Rage10 19 Athletics Mercado-Tx Bonola/Ramirez
Game 17 Sat 4:00 PM Huber Ranch 3 8 Clubhouse Stix 10u 9 Texas Bombers STX 10u- Holmes
Game 18 Sat 4:00 PM Huber Ranch 4 0 South Texas Sandsharks 22 Aftershock 10U
Game 19 Sat 5:30 PM Huber Ranch 2 9 Texas Rage 10u Rosales 0 ST Explosion
Game 20 Sat 5:30 PM Huber Ranch 3 4 Texas Xpress 16 Prospects PMIC
Game 21 Sat 5:30 PM Huber Ranch 4 4 Waco Lady Aces 18 Texas Bombers STX 10U Rutherford
Game 22 Sat 4:30 PM Huber Ranch 5 10 American Freedom STX 2K12 0 PF Fastpitch CTX 10U
Game 23 Sat 7:00 PM Huber Ranch 3 9 P3 Fastpitch 3 Texas Rage10

Bracket(s)

Gobbler Classic 10U Bracket 10U OPEN

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 Sunday 9:00 AM Huber Ranch 2 2 Texas Rage10 10 ST Explosion
Game 2 Sunday 9:00 AM Huber Ranch 3 19 Aftershock 10U 0 Waco Lady Aces
Game 3 Sunday 9:00 AM Huber Ranch 4 9 P3 Fastpitch 3 South Texas Sandsharks
Game 4 Sunday 10:30 AM Huber Ranch 2 13 Athletics Mercado-Tx Bonola/Ramirez 0 PF Fastpitch CTX 10U
Game 5 Sunday 10:30 AM Huber Ranch 3 15 Prospects PMIC 5 Texas Bombers STX 10u- Holmes
Game 6 Sunday 10:30 AM Huber Ranch 4 17 Texas Rage 10u Rosales 5 Texas Xpress
Game 7 Sunday 12:00 PM Huber Ranch 2 8 Texas Bombers STX 10U Rutherford 7 Clubhouse Stix 10u
Game 8 Sunday 12:00 PM Huber Ranch 3 7 American Freedom STX 2K12 3 ST Explosion
Game 9 Sunday 12:00 PM Huber Ranch 4 6 Aftershock 10U 3 P3 Fastpitch
Game 10 Sunday 1:30 PM Huber Ranch 3 4 Athletics Mercado-Tx Bonola/Ramirez 1 Prospects PMIC
Game 11 Sunday 1:30 PM Huber Ranch 4 1 Texas Rage 10u Rosales 8 Texas Bombers STX 10U Rutherford
Game 12 Sunday 3:00 PM Huber Ranch 3 4 American Freedom STX 2K12 3 Aftershock 10U
Game 13 Sunday 3:00 PM Huber Ranch 4 4 Athletics Mercado-Tx Bonola/Ramirez 3 Texas Bombers STX 10U Rutherford
Game 14 Sunday 4:30 PM Huber Ranch 4 6 American Freedom STX 2K12 2 Athletics Mercado-Tx Bonola/Ramirez
Gobbler Classic 10U Bracket
8 Texas Rage10 2
Sunday 9:00 AM
Huber Ranch 2
1
9 ST Explosion 10
4 Aftershock 10U 19
Sunday 9:00 AM
Huber Ranch 3
2
13 Waco Lady Aces 0
5 P3 Fastpitch 9
Sunday 9:00 AM
Huber Ranch 4
3
12 South Texas Sandsharks 3
2 Athletics Mercado-Tx Bonola/Ra 13
Sunday 10:30 AM
Huber Ranch 2
4
15 PF Fastpitch CTX 10U 0
7 Prospects PMIC 15
Sunday 10:30 AM
Huber Ranch 3
5
10 Texas Bombers STX 10u- Holmes 5
3 Texas Rage 10u Rosales 17
Sunday 10:30 AM
Huber Ranch 4
6
14 Texas Xpress 5
6 Texas Bombers STX 10U Rutherfo 8
Sunday 12:00 PM
Huber Ranch 2
7
11 Clubhouse Stix 10u 7
1 American Freedom STX 2K12 7
Sunday 12:00 PM
Huber Ranch 3
8
ST Explosion 3
Aftershock 10U 6
Sunday 12:00 PM
Huber Ranch 4
9
P3 Fastpitch 3
Athletics Mercado-Tx Bonola/Ra 4
Sunday 1:30 PM
Huber Ranch 3
10
Prospects PMIC 1
Texas Rage 10u Rosales 1
Sunday 1:30 PM
Huber Ranch 4
11
Texas Bombers STX 10U Rutherfo 8
American Freedom STX 2K12 4
Sunday 3:00 PM
Huber Ranch 3
12
Aftershock 10U 3
Athletics Mercado-Tx Bonola/Ra 4
Sunday 3:00 PM
Huber Ranch 4
13
Texas Bombers STX 10U Rutherfo 3
American Freedom STX 2K12 6
Sunday 4:30 PM
Huber Ranch 4
14
Athletics Mercado-Tx Bonola/Ra 2
American Freedom STX 2K12
Champion