NCS World Series

Bedford/Corinth/Grapevine, TX

Oak Grove Park

Don Myers 13th Annual(TSB)WORLD SERIES(EVEN AGE)

Jun 24-29, 2022

Division

# Team W-L-T RA RS PTS
1 Texas Clutch Baseball 3-0-0 12 46 4400
2 Grandview CRUSH 3-0-0 13 46 1050
3 Aledo black 8u 3-0-0 15 44 2750
4 Prosper Spikes - PBSA 8U 3-0-0 18 52 2950
5 TX Legends 3-0-0 23 37 2950
6 Frisco Riders - Peters 2-1-0 13 30 3050
7 Dallas Tigers Bingham 2-1-0 18 35 2600
8 premier 8u thomason 2-1-0 21 30 800
9 Nationals Select 8U 2-1-0 22 24 2075
10 Texas Edge - Morphew 2-1-0 24 34 1950
11 Lightning Elite-Clayton 2-1-0 28 38 1650
12 Athletics Brock 2-1-0 36 33 2750
13 Driven Elite 8u Carlton 1-2-0 24 25 1850
14 Midland Bulls Norman 8u 1-2-0 24 17 850
15 NTX HUSTLE 1-2-0 28 37 2300
16 Southlake Dragons - Salomone 8U 1-2-0 29 30 1500
17 Fort Worth Lobos 1-2-0 30 18 300
18 HV Storm 8U 1-2-0 34 30 1800
19 Coppell Cowboys - Rose 1-2-0 36 17 1100
20 Aledo White Donahew 1-2-0 38 29 400
21 NTXBC DIRTBAGS – 8U HILL 1-2-0 44 18 550
22 Bobcats 0-3-0 34 13 1525
23 Rockwall Rebels - 8U 0-3-0 38 6 0
24 Athletics 0-3-0 42 14 1100
25 Mojo Texas 8u 0-3-0 46 2 50
26 MOJO TEXAS (PLACEHOLDER) 0-1-0 18 3 0
Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 Sat 8:00 AM OGP F 12 Texas Edge - Morphew 2 Bobcats
Game 2 Sat 8:00 AM COR 6 1 Rockwall Rebels - 8U 16 Nationals Select 8U
Game 3 Sat 8:00 AM COR 8 8 Lightning Elite-Clayton 13 Texas Clutch Baseball
Game 4 Sat 9:30 AM OGP F 16 premier 8u thomason 5 Coppell Cowboys - Rose
Game 5 Sat 9:30 AM COR 6 7 Fort Worth Lobos 5 Rockwall Rebels - 8U
Game 6 Sat 9:30 AM COR 8 19 Lightning Elite-Clayton 6 NTXBC DIRTBAGS – 8U HILL
Game 7 Sat 11:00 AM OGP F 13 Aledo black 8u 6 Dallas Tigers Bingham
Game 8 Sat 11:00 AM COR 6 5 Nationals Select 8U 3 Fort Worth Lobos
Game 9 Sat 11:00 AM COR 8 15 Texas Clutch Baseball 1 NTXBC DIRTBAGS – 8U HILL
Game 10 Sat 12:30 PM OGP F 20 Aledo black 8u 2 HV Storm 8U
Game 11 Sat 12:30 PM COR 6 6 Aledo White Donahew 22 Grandview CRUSH
Game 12 Sat 12:30 PM COR 8 10 Athletics 18 Prosper Spikes - PBSA 8U
Game 13 Sat 2:00 PM OGP F 9 Frisco Riders - Peters 10 TX Legends
Game 14 Sat 2:00 PM COR 6 13 Aledo White Donahew 5 Midland Bulls Norman 8u
Game 15 Sat 2:00 PM COR 8 4 Athletics 16 NTX HUSTLE
Game 16 Sat 3:30 PM OGP F 0 Mojo Texas 8u 15 Frisco Riders - Peters
Game 17 Sat 3:30 PM COR 6 7 Driven Elite 8u Carlton 9 Grandview CRUSH
Game 18 Sat 3:30 PM COR 8 0 Athletics Brock 16 Prosper Spikes - PBSA 8U
Game 19 Sat 5:00 PM OGP F 2 Mojo Texas 8u 17 Southlake Dragons - Salomone 8U
Game 20 Sat 5:00 PM COR 6 11 Driven Elite 8u Carlton 4 Midland Bulls Norman 8u
Game 21 Sat 5:00 PM COR 8 13 Athletics Brock 12 NTX HUSTLE
Game 22 Sun 8:00 AM OGP F 3 Nationals Select 8U 18 Texas Clutch Baseball
Game 23 Sun 8:00 AM COR 6 3 premier 8u thomason 6 Frisco Riders - Peters
Game 24 Sun 8:00 AM COR 8 5 Bobcats 15 Dallas Tigers Bingham
Game 25 Sun 9:30 AM OGP F 10 Aledo White Donahew 11 NTXBC DIRTBAGS – 8U HILL
Game 26 Sun 9:30 AM COR 6 11 premier 8u thomason 10 HV Storm 8U
Game 27 Sun 9:30 AM COR 8 6 Bobcats 7 Coppell Cowboys - Rose
Game 28 Sun 11:00 AM OGP F 0 Rockwall Rebels - 8U 15 Grandview CRUSH
Game 29 Sun 11:00 AM COR 6 8 Texas Edge - Morphew 18 Prosper Spikes - PBSA 8U
Game 30 Sun 11:00 AM COR 8 0 Mojo Texas 8u 14 Dallas Tigers Bingham
Game 31 Sun 12:30 PM OGP F 11 Lightning Elite-Clayton 9 NTX HUSTLE
Game 32 Sun 12:30 PM COR 6 3 MOJO TEXAS (PLACEHOLDER) 18 HV Storm 8U
Game 33 Sun 12:30 PM COR 8 14 TX Legends 5 Coppell Cowboys - Rose
Game 34 Sun 2:00 PM OGP F 0 Athletics 8 Midland Bulls Norman 8u
Game 35 Sun 2:00 PM COR 6 11 Aledo black 8u 7 Driven Elite 8u Carlton
Game 36 Sun 2:00 PM COR 8 14 Texas Edge - Morphew 4 Southlake Dragons - Salomone 8U
Game 37 Sun 3:30 PM OGP F 20 Athletics Brock 8 Fort Worth Lobos
Game 38 Sun 3:30 PM COR 8 13 TX Legends 9 Southlake Dragons - Salomone 8U

PLATINUM BRACKET 8U D3

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 Monday 8:00 AM OGP F 13 premier 8u thomason 7 Nationals Select 8U
Game 2 Monday 9:30 AM OGP F 6 Prosper Spikes - PBSA 8U 5 Driven Elite 8u Carlton
Game 3 Monday 11:00 AM OGP F 10 TX Legends 9 Athletics Brock
Game 4 Monday 8:00 AM COR 8 7 Dallas Tigers Bingham 6 Texas Edge - Morphew
Game 5 Monday 9:30 AM COR 8 7 Frisco Riders - Peters 1 Lightning Elite-Clayton
Game 6 Monday 12:30 PM OGP F 4 Texas Clutch Baseball 5 premier 8u thomason
Game 7 Monday 2:00 PM OGP F 12 Prosper Spikes - PBSA 8U 6 TX Legends
Game 8 Monday 11:00 AM COR 8 1 Grandview CRUSH 9 Dallas Tigers Bingham
Game 9 Monday 12:30 PM COR 8 10 Aledo black 8u 2 Frisco Riders - Peters
Game 10 Monday 3:30 PM OGP F 7 Driven Elite 8u Carlton 8 Athletics Brock
Game 11 Monday 2:00 PM COR 8 12 Grandview CRUSH 10 Nationals Select 8U
Game 12 Tuesday 8:00 AM OGP F 8 Frisco Riders - Peters 6 Athletics Brock
Game 13 Monday 5:00 PM OGP F 8 Texas Clutch Baseball 6 Texas Edge - Morphew
Game 14 Tuesday 9:30 AM OGP F 5 TX Legends 20 Lightning Elite-Clayton
Game 15 Tuesday 11:00 AM OGP F 6 premier 8u thomason 10 Prosper Spikes - PBSA 8U
Game 16 Tuesday 12:30 PM OGP F 5 Dallas Tigers Bingham 13 Aledo black 8u
Game 17 Tuesday 2:00 PM OGP F 10 Grandview CRUSH 18 Frisco Riders - Peters
Game 18 Tuesday 3:30 PM OGP F 8 Texas Clutch Baseball 0 Lightning Elite-Clayton
Game 19 Tuesday 5:00 PM OGP F 10 Dallas Tigers Bingham 9 Frisco Riders - Peters
Game 20 Tuesday 6:30 PM OGP F 1 premier 8u thomason 12 Texas Clutch Baseball
Game 21 Wednesday 9:30 AM OGP F 4 Prosper Spikes - PBSA 8U 12 Aledo black 8u
Game 22 Wednesday 8:00 AM OGP F 4 Dallas Tigers Bingham 6 Texas Clutch Baseball
Game 23 Wednesday 11:00 AM OGP F 6 Prosper Spikes - PBSA 8U 3 Texas Clutch Baseball
Game 24 Wednesday 12:30 PM OGP F 7 Aledo black 8u 8 Prosper Spikes - PBSA 8U
Game 25 Wednesday 2:00 PM OGP F 9 Prosper Spikes - PBSA 8U 11 Aledo black 8u
PLATINUM BRACKET
8 premier 8u thomason 13
Monday 8:00 AM
OGP F
1
9 Nationals Select 8U 7
4 Prosper Spikes - PBSA 8U 6
Monday 9:30 AM
OGP F
2
13 Driven Elite 8u Carlton 5
5 TX Legends 10
Monday 11:00 AM
OGP F
3
12 Athletics Brock 9
7 Dallas Tigers Bingham 7
Monday 8:00 AM
COR 8
4
10 Texas Edge - Morphew 6
6 Frisco Riders - Peters 7
Monday 9:30 AM
COR 8
5
11 Lightning Elite-Clayton 1
L2 Driven Elite 8u Carlton 7
Monday 3:30 PM
OGP F
10
L3 Athletics Brock 8
1 Texas Clutch Baseball 4
Monday 12:30 PM
OGP F
6
premier 8u thomason 5
Prosper Spikes - PBSA 8U 12
Monday 2:00 PM
OGP F
7
TX Legends 6
2 Grandview CRUSH 1
Monday 11:00 AM
COR 8
8
Dallas Tigers Bingham 9
3 Aledo black 8u 10
Monday 12:30 PM
COR 8
9
Frisco Riders - Peters 2
L8 Grandview CRUSH 12
Monday 2:00 PM
COR 8
11
L1 Nationals Select 8U 10
L9 Frisco Riders - Peters 8
Tuesday 8:00 AM
OGP F
12
Athletics Brock 6
L6 Texas Clutch Baseball 8
Monday 5:00 PM
OGP F
13
L4 Texas Edge - Morphew 6
L7 TX Legends 5
Tuesday 9:30 AM
OGP F
14
L5 Lightning Elite-Clayton 20
Grandview CRUSH 10
Tuesday 2:00 PM
OGP F
17
Frisco Riders - Peters 18
Texas Clutch Baseball 8
Tuesday 3:30 PM
OGP F
18
Lightning Elite-Clayton 0
premier 8u thomason 6
Tuesday 11:00 AM
OGP F
15
Prosper Spikes - PBSA 8U 10
Dallas Tigers Bingham 5
Tuesday 12:30 PM
OGP F
16
Aledo black 8u 13
L16 Dallas Tigers Bingham 10
Tuesday 5:00 PM
OGP F
19
Frisco Riders - Peters 9
L15 premier 8u thomason 1
Tuesday 6:30 PM
OGP F
20
Texas Clutch Baseball 12
Dallas Tigers Bingham 4
Wednesday 8:00 AM
OGP F
22
Texas Clutch Baseball 6
Prosper Spikes - PBSA 8U 4
Wednesday 9:30 AM
OGP F
21
Aledo black 8u 12
L21 Prosper Spikes - PBSA 8U 6
Wednesday 11:00 AM
OGP F
23
Texas Clutch Baseball 3
Aledo black 8u 7
Wednesday 12:30 PM
OGP F
24
Prosper Spikes - PBSA 8U 8
Prosper Spikes - PBSA 8U 9
Wednesday 2:00 PM
OGP F
25
Aledo black 8u 11
If necessary
Aledo black 8u
Champion

DIAMOND BRACKET 8U D3

Game Date/Time Field Team vs Team
Game 1 Monday 8:00 AM COR 6 3 NTXBC DIRTBAGS – 8U HILL 11 Bobcats
Game 2 Monday 9:30 AM COR 6 16 HV Storm 8U 8 Mojo Texas 8u
Game 3 Monday 11:00 AM COR 6 17 Aledo White Donahew 3 Rockwall Rebels - 8U
Game 4 Monday 12:30 PM COR 6 15 Coppell Cowboys - Rose 5 Athletics
Game 5 Monday 2:00 PM COR 6 1 Midland Bulls Norman 8u 15 Bobcats
Game 6 Monday 3:30 PM COR 6 3 Fort Worth Lobos 17 HV Storm 8U
Game 7 Monday 3:30 PM COR 8 19 NTX HUSTLE 8 Aledo White Donahew
Game 8 Monday 5:00 PM COR 6 8 Southlake Dragons - Salomone 8U 15 Coppell Cowboys - Rose
Game 9 Monday 5:00 PM COR 8 7 Aledo White Donahew 9 NTXBC DIRTBAGS – 8U HILL
Game 10 Monday 6:30 PM COR 6 17 Southlake Dragons - Salomone 8U 2 Mojo Texas 8u
Game 11 Monday 6:30 PM COR 8 11 Midland Bulls Norman 8u 1 Rockwall Rebels - 8U
Game 12 Tuesday 8:00 AM COR 8 1 Fort Worth Lobos 16 Athletics
Game 13 Tuesday 9:30 AM COR 8 3 NTXBC DIRTBAGS – 8U HILL 13 Southlake Dragons - Salomone 8U
Game 14 Tuesday 11:00 AM COR 8 6 Midland Bulls Norman 8u 10 Athletics
Game 15 Tuesday 12:30 PM COR 8 12 Bobcats 3 HV Storm 8U
Game 16 Tuesday 2:00 PM COR 8 8 NTX HUSTLE 7 Coppell Cowboys - Rose
Game 17 Tuesday 3:30 PM COR 8 8 Coppell Cowboys - Rose 11 Southlake Dragons - Salomone 8U
Game 18 Tuesday 5:00 PM COR 8 15 HV Storm 8U 11 Athletics
Game 19 Wednesday 8:00 AM COR 8 7 Southlake Dragons - Salomone 8U 4 HV Storm 8U
Game 20 Wednesday 9:30 AM COR 8 9 Bobcats 8 NTX HUSTLE
Game 21 Wednesday 11:00 AM COR 8 10 NTX HUSTLE 7 Southlake Dragons - Salomone 8U
Game 22 Wednesday 12:30 PM COR 8 13 Bobcats 11 NTX HUSTLE
Game 23 Wednesday 2:00 PM COR 8 W22 L22
DIAMOND BRACKET
21 NTXBC DIRTBAGS – 8U HILL 3
Monday 8:00 AM
COR 6
1
22 Bobcats 11
18 HV Storm 8U 16
Monday 9:30 AM
COR 6
2
25 Mojo Texas 8u 8
20 Aledo White Donahew 17
Monday 11:00 AM
COR 6
3
23 Rockwall Rebels - 8U 3
19 Coppell Cowboys - Rose 15
Monday 12:30 PM
COR 6
4
24 Athletics 5
14 Midland Bulls Norman 8u 1
Monday 2:00 PM
COR 6
5
Bobcats 15
17 Fort Worth Lobos 3
Monday 3:30 PM
COR 6
6
HV Storm 8U 17
15 NTX HUSTLE 19
Monday 3:30 PM
COR 8
7
Aledo White Donahew 8
16 Southlake Dragons - Salomone 8 8
Monday 5:00 PM
COR 6
8
Coppell Cowboys - Rose 15
L7 Aledo White Donahew 7
Monday 5:00 PM
COR 8
9
L1 NTXBC DIRTBAGS – 8U HILL 9
L8 Southlake Dragons - Salomone 8 17
Monday 6:30 PM
COR 6
10
L2 Mojo Texas 8u 2
L5 Midland Bulls Norman 8u 11
Monday 6:30 PM
COR 8
11
L3 Rockwall Rebels - 8U 1
L6 Fort Worth Lobos 1
Tuesday 8:00 AM
COR 8
12
L4 Athletics 16
NTXBC DIRTBAGS – 8U HILL 3
Tuesday 9:30 AM
COR 8
13
Southlake Dragons - Salomone 8 13
Midland Bulls Norman 8u 6
Tuesday 11:00 AM
COR 8
14
Athletics 10
Bobcats 12
Tuesday 12:30 PM
COR 8
15
HV Storm 8U 3
NTX HUSTLE 8
Tuesday 2:00 PM
COR 8
16
Coppell Cowboys - Rose 7
L16 Coppell Cowboys - Rose 8
Tuesday 3:30 PM
COR 8
17
Southlake Dragons - Salomone 8 11
L15 HV Storm 8U 15
Tuesday 5:00 PM
COR 8
18
Athletics 11
Southlake Dragons - Salomone 8 7
Wednesday 8:00 AM
COR 8
19
HV Storm 8U 4
Bobcats 9
Wednesday 9:30 AM
COR 8
20
NTX HUSTLE 8
L20 NTX HUSTLE 10
Wednesday 11:00 AM
COR 8
21
Southlake Dragons - Salomone 8 7
Bobcats 13
Wednesday 12:30 PM
COR 8
22
NTX HUSTLE 11
Wednesday 2:00 PM
COR 8
23
If necessary
Bobcats
Champion

Print Full Schedule

All TSB tournaments are FIRST PAY/FIRST PLAY.





The World Series is a stay to play event for out-of-town teams.




Visit us at www.playtsb.com for information related to upcoming events, refund requests/transfer credit, FAQs or contact information.


World Series merchandise will be sold at Oak Grove only.


Skills Competition Winners will be posted at:



Pitching Rules for World Series Only:
10U and 12U - 27 outs for the tournament
14U - 30 outs for the tournament


Entry Fee must be paid to get discount.

$495 - Coach Pitch (until 1/31/2022)

$595 - All Other Divisions (until 1/31/2022)


$595 - Coach Pitch 

$695 - All Other Divisions (until 5/31/2022)


$595 - Coach Pitch 

$795 - All Other Divisions (after 6/1/2022)


(Entry fee is non-refundable)


Gate Fee:

$75 per player on team roster (Due at Team Check-In) (Cash or Credit Card only; NO CHECKS)

Free to all fans and parents

(Team gate fee is non-refundable)

A 4% processing fee will be added to all credit card transactions. 



ITINERARY


Thursday 6/23 - Coaches Meeting and Team Check-In 6pm - 8pm

     @ Grapevine Rec Center: 1175 Municipal Way, Grapevine, TX 76051

Mandatory Coaches Meeting and Team Check-In will take place in Oak Grove at the Grapevine Rec Center. (BRING PRINTED ROSTER AND COPIES OF BIRTH CERTIFICATES)

(Players do not have to attend Team Check-In)

IMPORTANT :  ALL TEAMS MUST BRING A TEAM ROSTER (FULLY COMPLETED AND PRINTED) TO TEAM CHECK-IN.

DO NOT WRITE/MAKE ANY MARKS ON THE ROSTER OR WE CANNOT ACCEPT.


Friday 6/24 - Skills Competition

     @ Oak Grove Park in Grapevine: 1pm - 5pm  (We will not have set times)(Please show up between 1pm - 5pm)

Field A - 14U Home Run Derby

Field I - 14U Around the Horn and Fastest Man

Field G - 12U Home Run Derby

Field B - 12U Around the Horn and Fastest Man

Field C - 10U Home Run Derby

Field E - 10U Around the Horn and Fastest Man

Field F - 8U Home Run Derby

Field D - 8U Around the Horn and Fastest Man


The winners will be announced Friday evening on our Facebook Page


Friday 6/24 - Pin Trading

     @ Oak Grove Park in Grapevine: 1pm 

Pin Trading @ Oak Grove Park will begin at 1pm


Saturday and Sunday (6/25 - 6/26)

Pool Play


Monday and Tuesday (6/27 - 6/28)

Bracket Play


Wednesday (6/29)

Finals and Championship



Coaches: Please fill out the Skills Competition Form if your team will be participating. The form is for teams, not individual players. 


SKILLS COMPETITION

What competitions will your team be participating in?

  • Home Run Derby (3 players max)
  • Around the Horn Squad (6 players required)
  • Fastest Man (max of 3 players)

Infield Around the Horn:

Each team gets two (2) attempts.

The pitcher will start from the pitching position.

The clock will start when he releases the ball.

The Pitcher will throw to the catcher.

The Catcher must step on Home Plate and then throw to 2nd Baseman.

The 2nd Baseman must step on 2nd Base and then throw to the 1st Baseman.

The 1st Baseman must step on 1st Base and then throw to the 3rd Baseman.

The 3rd Baseman must step on 3rd Base and then throw to the Shortstop.

The Shortstop must step on 2nd Base and then throw to the Catcher.

Once the Catcher receives the ball and steps on Home Plate the clock will stop.

Six (6) players per team will be allowed to participate.  


Team Home Run Derby:

Each team will be comprised of a maximum of three players.

Each player gets (6) outs. 

The team provides pitchers and balls.

Anything not hit over the fence, in fair territory, is an out.

Once the batter is in the batter's box the pitcher cannot take warm-up pitches. All warm-up pitches must be before the batter gets in the box.

No swing is NOT considered an out.

Swing and miss and foul balls result as an out.

If contact is made with the ball and it does not go over the fence, in fair territory, it is an out.


Fastest Man:

Each contestant will start at home plate with their lead foot on the plate.

Time will start on the official’s mark.

The contestant will run the bases with time stopping when the contestant crosses the plate.

Each contestant will get 1 attempt. 


In the event of a tie, TSB points rankings will be used as the tiebreaker in any skills contest.



TOURNAMENT FORMAT

Each team will play 3 pool play games and then enter a double elimination bracket based on pool play

seeding. Several brackets will be offered in each division to allow teams to play in a competitive

championship bracket.

(TSB reserves the right to change the format to finish the tournament in case of weather.)


BASEBALLS

Official NCS BN200 baseballs must be used. Each team will receive 1 dozen baseballs at team

check-in. 


LOCATIONS

The Travel Sports Baseball World Series will be played in and around the City of Grapevine, Trophy

Club, and Colleyville, Texas. The TSBWS has always been played at the area's premier facilities. 


AWARDS

NCS World Series Rings for Champions and Finalists in all brackets. 



Visit us at www.playtsb.com for information related to upcoming events, refund requests/transfer credit, FAQs or contact information.


Checks Payable to:

Travel Sports Baseball

2011 E. Lamar Blvd

Suite 120

Arlington, TX 76006

# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Aledo black 8u
Aledo, TX
8U REC 22-6-0
2 Aledo White Donahew
Aledo, TX
8U REC 4-7-0
3 Athletics
Weatherford, TX
8U D3 9-17-0
4 Athletics Brock
Brock, TX
8U D3 26-10-0
5 Bobcats
Trophy Club, TX
8U REC 18-5-0
6 Coppell Cowboys - Rose
Coppell, TX
8U D3 10-12-0
7 Dallas Tigers Bingham
Rowlett, TX
8U D3 21-20-1
8 Driven Elite 8u Carlton
Grapevine, TX
8U D3 14-16-0
9 Fort Worth Lobos
Fort Worth, TX
8U D3 3-12-0
10 Frisco Riders - Peters
Frisco, TX
8U D3 26-8-0
11 Grandview CRUSH
Grandview, TX
8U D3 8-5-0
12 HV Storm 8U
Highland Village, TX
8U D3 15-29-0
13 Lightning Elite-Clayton
Frisco, TX
8U D3 18-12-0
14 Midland Bulls Norman 8u
North Richland Hills, TX
8U D3 8-30-0
15 MOJO TEXAS (PLACEHOLDER)
ALEDO, TX
8U D3 0-1-0
16 Mojo Texas 8u
Aledo, TX
8U D3 2-20-0
17 Nationals Select 8U
San Antonio, TX
8U D3 13-12-1
18 NTX HUSTLE
Watauga, TX
8U D3 26-14-0
19 NTXBC DIRTBAGS – 8U HILL
Keller, TX
8U D3 5-24-0
20 premier 8u thomason
tomball, TX
8U D3 4-3-0
21 Prosper Spikes - PBSA 8U
Prosper, TX
8U D3 23-11-0
22 Rockwall Rebels - 8U
Rockwall, TX
8U D3 0-26-0
23 Southlake Dragons - Salomone 8U
Southlake, TX
8U D3 11-15-0
24 Texas Clutch Baseball
Laredo, TX
8U D3 24-5-0
25 Texas Edge - Morphew
Granbury, TX
8U D3 28-21-1
26 TX Legends
Mansfield, TX
8U D3 28-13-1
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 817 Sports - Courage
Mansfield, TX
10U D3 10-16-1
2 Bombers - Goggans
Rockwall, TX
10U D3 19-13-2
3 Burleson Bandits
Burleson, TX
10U D3 20-27-0
4 Centex Storm 10u
Schulenburg, TX
10U D3 21-14-0
5 Colleyville Panthers
Colleyville, TX
10U D3 9-10-0
6 Conroe Savages Blue
NEW CANEY, TX
10U D3 2-4-0
7 Crush
Allen, TX
10U D3 2-3-1
8 Dallas Patriots - Lindmeier
Frisco, TX
10U D3 10-28-1
9 Dallas Tigers Gambill
Dallas, TX
10U D3 14-9-0
10 Dallas Tigers North
Frisco, TX
10U D3 17-8-0
11 Dallas Tigers-Smith
Euless, TX
10U D3 12-5-0
12 Elite Heat
North Texas, TX
10U D3 13-16-0
13 Frisco Riders - Rae
Frisco, TX
9U D2 20-8-0
14 Furia Baseball - Carmona
Grapevine, TX
10U D3 10-16-0
15 GMT Baseball Club 10U
Plano, TX
10U D3 3-12-0
16 Lake Cities Tigers
Garland, TX
10U D3 1-8-0
17 Marucci Elite - Calvillo
Lubbock, TX
10U D3 2-4-0
18 Midland Bulls Keller 10u
North Richland Hills, TX
10U D3 16-22-0
19 Missiles
Prosper, TX
10U D3 2-2-1
20 North Texas Fury Elite
Wylie, TX
9U D2 13-4-0
21 NTX Aces Brown
Cleburne, TX
10U D3 5-8-2
22 NTX Cubs
Rockwall, TX
10U D3 9-17-0
23 NTX MAVERICKS / WSA - ELLIS
McKinney, TX
10U D3 7-5-0
24 NTX Mustangs
Sachse, TX
9U D3 15-6-0
25 Piranhas Kenney/Farrow
Beaumont, TX
10U D3 2-3-0
26 SA BULLIES 10u
san antonio, TX
10U D3 21-23-0
27 Stix North 10u Futures Black
Argyle, TX
10U D3 24-26-2
28 STX Impact
Mount vernon, TX
10U D3 5-15-2
29 TBT Ballers Texas 10U Murray
Mansfield, TX
10U D3 19-22-0
30 Texas bomb squad
Spring, TX
10U D3 2-3-0
31 Texas Drillers
Midland, TX
10U D3 12-1-0
32 Texas Elite Lobos -Brown
magnolia, TX
10U D3 4-3-0
33 Texas Sox
White Oak, TX
10U D3 24-21-0
34 Toros
Cedar Hill, TX
10U D3 3-3-0
35 UB Stripes 10u Carlton
McKinney, TX
10U D3 3-7-0
36 Warstic
Wylie, TX
10U D3 7-15-0
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 BLBA Buzz 10U Williams
Lorena, TX
10U D2 21-12-0
2 Dulins Dodgers - Ward
McKinney, TX
10U D2 18-16-1
3 Furia Baseball - Pizarro
Grapevine, TX
10U D2 27-17-1
4 Kingwood Krew
Kingwood, TX
10U D1 2-3-1
5 NTX Elite Jeske
Nevada, TX
10U D2 22-19-2
6 NTX REVOLUTION - Anderson 10U
Rockwall, TX
10U D2 24-8-1
7 SA Patriots
San Antonio, TX
10U D2 25-13-0
8 Snipers 10u
JOSHUA, TX
10U D2 25-15-0
9 Team Warstic - Aledo 10U
ALEDO, TX
10U D2 22-6-0
10 Texas Edge - Lovera
Granbury, TX
10U D2 30-15-0
11 Texas Edge - Lovera (Placeholder)
Granbury, TX
10U D2 0-1-0
12 Texas Rynos
Argyle, TX
10U D2 6-11-0
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 817 Sports LLC - Hustle
Mansfield, TX
12U D3 4-2-0
2 Aledo Blacksox
Aledo, TX
12U D3 28-15-0
3 Arlington Twins
Arlington, TX
12U D3 6-9-1
4 Bobcats
Roanoke, TX
11U D2 32-17-1
5 Braves Baseball 12u
Everman, TX
12U D3 14-22-0
6 Canes Southwest 12u Pastrana
Prosper, TX
12U D3 7-16-1
7 Clutch Sports Academy - 12u - Black
haslet, TX
12U D3 7-10-0
8 Colleyville Warriors
Colleyville, TX
12U D3 4-10-1
9 Coppell Cowboys - Perez
Irving, TX
12U D3 6-13-0
10 Dallas Nationals - Holcomb
Argyle, TX
12U D3 14-38-0
11 Dallas Tigers Calhoun
Dallas, TX
12U D3 5-12-0
12 DFW Mets
Arlington, TX
12U D2 43-18-3
13 DND
North Richland Hills, TX
12U D3 7-14-1
14 DREAM Team
Mansfield, TX
12U D3 40-20-1
15 Fort Worth Cats Red 12U
Fort Worth, TX
12U D3 9-22-2
16 Front Page Sports Athletics
Arlington, TX
12U D2 15-2-0
17 Furia Baseball 12u
Grapevine, TX
12U D3 2-26-0
18 Katy Cobras
Katy, TX
12U D3 6-3-0
19 McKinney Marshals 12U
McKinney, TX
12U D3 6-7-0
20 NOCO Blacksox
Johnstown, CO
12U D3 4-4-0
21 NTXBC Dirt Bags Cope
Keller, TX
12U D3 10-11-1
22 Pro Source Athletics 12u- Wuest
Carrollton, TX
12U D3 19-29-0
23 RC Elite Mizuno-Columbia
Spring, TX
12U D3 3-3-0
24 Stephenville Sox
Stephenville, TX
12U D3 4-12-1
25 STORM - Wajuaunelo
North, TX
12U D3 5-8-1
26 TCR Bobcats - Korthas
Trophy Club, TX
12U D3 8-16-0
27 Texas Barons
Grapevine, TX
12U D3 17-24-1
28 Texas Edge Pharr
Granbury, TX
12U D3 29-19-2
29 Texas Travelers - Houser
DALLAS, TX
12U D3 6-2-0
30 Texas Twelve Black
Lufkin, TX
12U D3 3-6-0
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Bullet Baseball
Aledo, TX
12U D2 24-12-0
2 Dallas Tigers North - Bryant
Frsico, TX
12U D2 12-14-1
3 Dulins Dodgers (TX) 12u- N. Godwin
MCKINNEY, TX
12U D1 12-18-1
4 Furia Baseball - Casillas
Grapevine, TX
12U D2 35-18-2
5 Garland Bombers
Garland, TX
12U D1 8-3-0
6 Impact Baseball
Tyler, TX
12U D2 12-6-1
7 MV Blackcats 12u
Castroville, Tx, TX
12U D2 29-21-1
8 National Baseball Academy
Rockwall, TX
12U D2 17-18-0
9 NTX Cubs
Rockwall, TX
12U D1 29-12-1
10 NTXBC Dirtbags - Allerheiligen
Keller, TX
12U D1 19-3-0
11 Texas Cannons-Silverthorn
Carrollton, TX
12U D2 19-19-1
12 Texas Grit
Brock, TX
12U D2 8-8-1
13 Texas Oilers 12U Perez
Rockwall, TX
12U D2 9-13-1
14 Texas Outlaws
Arlington, TX
12U D3 21-17-2
15 Texas Reds-Martinez
Dallas, TX
12U D1 22-9-0
16 Texas Rippers-Hill
Longview, TX
12U D2 8-11-1
17 Texas Rynos White
Argyle, TX
12U D2 18-14-2
18 Texas Scrappers | Buesing
Carrollton, TX
12U D1 10-3-0
19 Texas Scrappers Buesing Placeholder
Carrollton, TX
12U D3 0-1-0
20 Texas Stix 12U - Beam
Grapevine, TX
12U D2 26-17-2
21 UB Nine - Valbuena
McKinney, TX
12U D2 1-7-1
22 UB Nine whitsell
McKinney, TX
12U D1 30-11-1
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 817 Sports LLC - Grit
Mansfield, TX
14U D3 7-6-1
2 CAB Arlington 14U
Arlington, TX
14U D3 14-8-0
3 Canes Southwest 14u - Green
Decatur, TX
14U D3 3-25-0
4 Dallas Patriots - Pernetti
Frisco, TX
14U D3 7-23-0
5 DC Rangers-Felts
Denton, TX
14U D3 18-27-2
6 DFW Jets Zisler
Keller, TX
14U D3 7-9-1
7 Duncanville Bandits
Duncanville, TX
14U D3 3-13-1
8 Falcons
Irving, TX
14U D3 5-8-2
9 Gators Baseball Orange
Fort Worth, TX
14U D3 20-16-0
10 HSA Tigers
Paradise, TX
14U D3 29-26-2
11 Marucci Elite TX- Najera
Dallas, TX
13U D2 33-19-0
12 North Texas Snipers
Joshua, TX
13U D2 20-13-0
13 Southlake Dragons - Guidry
Southlake, TX
14U D3 11-6-0
14 Texas Rattlers - Wylie
Flower Mound, TX
13U D2 18-9-2
# Team Name Confirmed Division W-L-T
1 Arsenal 2026 Scout
Colleyville, TX
14U D1 19-5-0
2 Bison Baseball
Dallas, TX
13U D1 10-4-0
3 Dallas Tigers Navy
Dallas, TX
14U D2 18-12-1
4 Dallas Tigers Orange
Dallas, TX
14U D2 16-12-0
5 Driven Elite 14u Valdes
Grapevine, TX
14U D2 11-15-1
6 Dulins Dodgers - Spencer
FRISCO, TX
14U D1 8-7-1
7 Dulins Dodgers - Strausborger
McKinney, TX
14U D1 9-3-0
8 Fort Worth Cats Black Hulse
Fort Worth, TX
14U D2 13-16-1
9 Furia Baseball
FORT WORTH, TX
14U D1 12-15-3
10 G51 TEXAS
Corpus Christi, TX
14U D2 4-12-0
11 Keller Aces Vick
north richland hills, TX
14U D1 37-24-1
12 MBR
Brownsville, TX
14U D2 19-6-0
13 McKinney Marshals 14U
Carrollton, TX
14U D3 4-6-0
14 Midland Bulls Bowers 14u
North Richland Hills, TX
14U D2 11-37-4
15 Midlothian Heat
Midlothian, TX
14U D2 21-15-2
16 North Texas Rail Riders
Fort Worth, TX
14U D2 11-13-2
17 NTX Elite McCrummen
Nevada, TX
14U D2 26-15-0
18 NTX Mavericks Dean
Lewisville, TX
14U D2 8-6-0
19 NTXBC Dirtbags - 14u Allerheiligen
Keller, TX
14U D2 11-7-1
20 Stix 2027 Prospects Black
Grapevine, TX
13U D1 8-8-0
21 Stix 2027 Prospects Red
Grapevine, TX
13U D1 7-15-0
22 Team Warstic 14U - Smith
Frisco, TX
14U D2 27-18-3
23 TEXAS BASHERS
IRVING, TX
14U D2 32-23-1
24 Texas Oilers 14U Mauldin
Rockwall, TX
14U D2 22-15-0
25 Texas Oilers 14U Rincones
Rockwall, TX
14U D2 23-12-0
26 Texas Rattlers - Bryson
Flower Mound, TX
14U D2 22-9-0
27 United Baseball Braves
McKinney, TX
14U D2 24-8-1
28 United Nine-Bethard
McKinney, TX
14U D2 7-8-1
29 USA Prime - Lock
Denton, TX
14U D3 32-32-2
30 WOLFPACK
DALLAS, TX
13U D1 15-12-0